Pravidla trackeru


1. Prebambule
1.1. Respektujte právní prostředí. Torrenty poukazující na nelegálně sdílená data mohou být smazány.
1.2. Jakýkoliv prohřešek DEMOusera může být bez diskuse trestán BANem.
1.3. Tracker je negarantovaná služba, není tedy nárok absolutně na nic.
1.4. Informace o změnách dostane DEMOuser na fóru, na IRC, popřípadě jiným informačním systémem uvnitř samotného trackeru.
1.5. Informace o pojmech a prvotních informacích nalezne ve WIKI databázi.

2. Technická bambule
2.1. Připomínkám k technické kvalitě torrentu musí být co nejdříve vyhověno, prodleva s odstraněním znamená BAN torrentu. (čtěte komentáře k vašim torrentům)
2.2. Je zakázáno připojení na jeden torrent z více klientu současně.
2.3. Je zakázáno jakékoli falšování statistik. (tj. držte se doporučení v tomto oddíle a neprovádějte v klientech nestandardní operace).
2.4. Je zakázáno vlastnit a používat více účtů.
2.5. Je zakázáno uploadovat torrenty na torrenty.
2.6. Jsou zakázány externí torrenty, (tj. torrenty obsahující announce adresu jiného trackeru).
2.7. Je zakázáno uploadovat torrenty, obsahující zaheslovaná či šifrovaná data.Vyjímkou jsou fotodokumentace z akcí pořádaných topičovo.NET.
2.8. Je zakázáno uploadovat FAKE (podvodné) soubory a soubory neodpovídající popisu.
2.9. Je zakázáno uploadovat duplicitní torrenty.
2.10. Poměr počet uploadnutých torrentu / jejich velikost nechť odpovídá kvalitě linky.
2.10.1. DEMO uživatelé jsou navíc povinni vyplnit ve svém profilu na Trackeru rychlosti (Download/Upload) a případně i typ připojení. Pokud neznáte hodnoty svého připojení, lze změřit přímo ve svém profilu nebo např. ZDE
2.11. Ratio (poměr UP/DOWN) udržujte co nejblíže číslu 1. Uživateli s ratiem menším než 0.1 hrozi dočasný i trvalý ban
2.12. Snažte se používat na FÓRU i TRACKERU stejný NICK.
2.13. Pro registraci na FÓRU i TRACKERU použijte stejný email, v opačném případě nebude možné vaše účty provázat (neuvidíte tak větší část fóra)
2.14. Zakázáno je šířit odtud stažený .torrent soubor (nevztahuje se na stažená data) jinde - došlo by ke zveřejnění passkeye který je v .torrentu obsažen a tím umožnění přístupu neregistrovaným tzn .torrent soubor nenahrávejte nikam jinam, pokud chcete sdílet jinde utvořte ho znovu ze stažených dat
2.15. Je zakázáno použít jeden torrent soubor pro více trackerů současně. Pokud chcete seedovat data na více trackerech současně, musíte použít pro topičovo.NET vlastní torrent. ZDE najdete více informací.

3. Obsahová bambule
3.1. Název torrentu nechť odpovídá obsahu
3.2. Žádné ASCI znaky v názvu torrentu pro zlepšení umístění ve vyhledávání, žádné další zbytečné znaky pro lepší viditelnost v názvu torrentu. Není povoleno zvidtelňování torrentu pomocí názvu psaným velkými písmeny /Capsem/. Více informací najdete ZDE.Vyjimku tvori tzv "Vanocni vlocka"
3.3. Popis torrentu musí být v českém nebo slovenském jazyce (pokud bude v jiném jazyce, musí být doplněn alespoň českým nebo slovenským překladem základních informací o obsahu torrentu), popis nesmí obsahovat žádné asci-obrázky a nesmí byt tvořen pouhou kopií NFO souboru.
3.4. V žádném případě do popisu torrentu nepřidávejte obrázek načítaný z jiných, než k tomu určených stránek. (Návod a seznam podporovaných serverů, kam lze umístit obrázek ZDE).
3.5. Obsah, rozložený na více médií (CD/DVD), patří do jednoho torrentu.
3.6. Je nutný přesný popis video a audio souborů
3.6.1. Audio: kvalita, doporučeno také : délka, seznam tracků, pokud tyto jasně nevyplývají ze seznamu samotných mp3 v torrent souboru (track01.mp3 není název hodný inteligenta), krátká charakteristika interpreta, rok vydani atp.
3.6.2. Video: kvalita, délka, jazyková verze, titulky, bonusy (u DVD), http odkaz na film v některé z filmovych databazi. Pro tvorbu obrázku k torrentu - náhledu je vhodné použít ImageGrabberII
Technické parametry videa/audia můžete jednoduše zjistit pomocí free programu Mediainfo - upravenou verzi pro potřeby trackeru lze stáhnout ZDE.
3.7. Je zakázáno uploadovat multimédia (hudba, video, DVD) v komprimovaném formátu nebo jako image (rar, zip., obrazech celych disku napr. iso a pod.) Vyjímkou jest DVD-AUDIO obsahujici mimo VIDEO_TS take AUDIO_TS cast - to je totiz vetsinou chranene a beznymi kopirovacimi programy nelze vypalit jinak nez jako slozite pripravena IMAGE disku. Nevztahuje se na na Multimedialni encyklopedie apod. patřící do sekce "aplikace"
3.8. Neuploadujte volně stažitelné věci (freeware), ve fóru na ně můžete nechat odkaz.
3.9. Je zakázáno používat diakritiku v názvu stahovaných souborů (včetně .torrent souboru) či adresářů (výjimkou jsou MP3 soubory s hudbou, ne však opět hlavní adresář ve kterém jsou umístěny). ZDE najdete více informací.
3.10. DEMOuseři nesmí uploadovat XXX torrenty.
3.11. Je zakázáno uploadovat filmy ve formatu DVD9 (povoleno je pouze DVD5).
3.12. Obsáhlá datová CD/DVD budou nasdílena jako obrazy (image); adresářové struktury, čítající desítky/stovky/tisíce souborů, budou banovány.
3.13. Je striktně zakázán upload českých a slovenských filmů a hudby ve formě kinoripu, DVD, mp3, screenu apod., před oficialním prodejem díla na DVD nebo hudebním nosiči.

4. Závěrečná bambule
4.1. Přestupky proti pravidlům řeší admini a majitelé skupin, kteří rozhodnou zároveň i o výši postihu.
4.2. V případě BANu na torrent, je tento torrent odbanován, jsou-li odstraněny všechny nedostatky, které k němu vedly.
4.3. Proti BANům, z důvodu elementárních a opakovaných chyb či prohřešků, není odvolání.
4.4. Administrátoři si vyhrazují právo býti i lidmi, tudíž pokud na váš požadavek není okamžitě reagováno, nevyjadřujte svoji nedočkavost za hranici slyšitelnosti vašeho hlasu.

5. Bambule pro hendikepované
5.1. Na WebChatu používáme emotikony uváženě; kdo je této schopnosti zbaven, nechť je nepoužívá vůbec
5.2. Pokud počet vložených emotikonů přesáhne počet 3 (slovy tři), vystavuje se autor různým postihům, posměchem počínaje

zpracováno na motivy návrhu pravidel VirusNulaNulaSedm

Pravidla budou uplatňována i zpětně. Pokud vám nějaký admin zruší torrent který nesplňuje pravidla (i když v době kdy jste ho na tracker dávali taková pravidla ještě neplatila), neberte to jako nic osobního, jde nám pouze o kvalitní nabídku torrentu. Pokud chybu můžete opravit (doplnit popis) tak to udělejte a napište některému z adminu, on ten torrent zase zaktivuje. Pokud chybu opravit nemůžete (špatné názvy souborů) tak ten torrent nahrajte znovu.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki